30.03.2022. Wiosenny kącik przyrody u „Słoneczek”

W grupie „Słoneczka” wiosna zawitała na dobre. Przedszkolaki wspólnie ze swoją panią przygotowały nasiona oraz cebulki różnych kwiatów i warzyw, a także inne potrzebne akcesoria: doniczki, skrzyneczki, konewkę, aby założyć w swojej sali „Wiosenny kącik przyrody”. Po zgromadzeniu, obejrzeniu nasion i cebulek zaplanowano pracę. Najpierw dzieci zaczęły nasypywać ziemię do doniczek,     a później nauczyły się, jak palcami rozsiać nasiona. Na koniec jeszcze wystarczyło tylko napełnić konewkę wodą i wszystko podlać.      W kąciku znalazły się takie rośliny jak: owies wielkanocny, szczypiorek, cebula, bazylia, bratki. Celem tych zajęć było zachęcenie dzieci do obserwacji przyrody i dbania o przyrodę w swoim otoczeniu. Dzieci mają za zadanie codziennie obserwować zasadzone roślinki i opiekować się nimi w naszym kąciku przyrodniczym.

Opracowała: Ewa Dryka