2022.02.11 - BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

11 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowo-Walentynkowy. W tym dniu „Motylki” w pięknych przebraniach od samego rana wchodziły z uśmiechem do barwnie udekorowanej sali.

Bal rozpoczęliśmy w rytmie piosenki Piotra Rubika pt. „Karnawałowa baśń”. Dzieci szybko spostrzegły, że na dekoracji sali są postacie klaunów więc pani zaproponowała muzyczno- ruchowe zabawy przy piosence „Klaun”, „Seven Jumps”, „Niewiele do szczęścia, bum…!” oraz „Tańcz… i stop”.

Nauczyliśmy się piosenki „Zakochany klaun”, która bardzo przypadła „Motylkom” do gustu.

Później były zabawy walentynkowe: „Mam serduszko takie ładne” na melodię „Mam chusteczkę”, a następnie zabawa w celowanieStrzała Amora” – przed zabawą pani wyjaśniła dzieciom kim jest Amor i co to znaczy, że kogoś dosięga strzała. Następnie według wskazówek pięciolatki wykonały metodą origami strzałę, którą celowały w serce klauna, przy okazji sprawdzając czy strzelają równie celnie jak Amor.

Kolejna zabawa to „Złamane serca” – dzieci wybierały sobie przecięte serca i sprawdzały, które połówki do siebie pasują. Na balu nie zabrakło też ulubionej piosenki naszej grupy „Lubię jeść banany”, po której przyszła nam ochota na banana, lecz mieliśmy ich trochę mało. Więc pani poprosiła Diankę i Julcię, aby swoimi czarodziejskimi różdżkami pokroiły je na tyle części, ile było dzieci. I udało się!

Było też karaoke i wiele innych zabaw przy muzyce.

Ten dzień był radosny i bardzo udany!

Opracowała: Bernadeta Kozik