2022.02.23 - DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przypada nietypowe święto - DZIEŃ DINOZAURA. Ponieważ "Motylki" z niecierpliwością na nie czekały rozpoczęliśmy świętowanie trochę wcześniej. Przez kilka dni bawiliśmy się, tworzyli i rozmawiali o czasach, kiedy żyły te prehistoryczne stworzenia uwielbiane przez dzieci. Podobny temat realizowaliśmy już w grudniu. Tym razem było więcej zabaw twórczych: plastycznych, edukacyjnych i ruchowych.

Dzieci poznały pracę paleontologa, dowiedziały się, co to są skamieliny, a także jak przychodziły na świat dinozaury.

Wspólnie ułożyliśmy "zakodowanego dinozaura", toczyliśmy (dmuchając na nie) jajo w labiryncie z plasteliny, z magicznych kapsułek włożonych do wody wyskoczyły nam maleńkie stworzonka.

Na zakończenie pluszowy dinuś Nikolki pozował z dziećmi do zdjęć.

Opracowała: Bernadeta Kozik