2022.04.28 V MODUŁ MISIOWY BAJARZ U BIEDRONEK

W ostatnim tygodniu kwietnia czterolatki bawiły się z misiem Tulisiem i realizowały  zadania z V  modułu programu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Tym razem przedszkolaki miały za zadanie zilustrować zakończenia przygód misia Bruna i Krasnoludka w słodkiej krainie. Zabawy prowadzone były metodą storyline, która rozwija kreatywność dzieci. Opowieść wychowawcza jest pewnego rodzaju przygodą, poprzez którą zaangażowane dzieci poszerzają swoje doświadczenia i rozwijają nowe umiejętności, cenne we współczesnym społeczeństwie.

Lecz za nim Biedronki zostały pisarzami, dowiedziały się jak powstaje książka, razem z misiem Tulisiem przygotowały kącik książki i ustaliły zasady korzystania z książek. Dzieci wybrały najciekawsze, ich zdaniem, bajki i baśnie.

Rozwijały kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje w zakresie wielojęzyczności; kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się; kompetencje obywatelskie; kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Opracowała Agata Misiąg