16.05.2022r.Dzień Niezapominajki

W tym dniu promujemy szczególne walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo " nie- zapominajka" ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Starszaki zwiedziły najbliższą okolicę wokół przedszkola, miały okazję podziwiać najpiękniejsze miejsca w naszym mieście. Tego dnia dzieci obejrzały bajeczkę pt.: " Wędrówki skrzata Borówki", dzięki któremu poznały owady i "żyjatka" mieszkające na łące oraz rośliny będące pod ochroną. Zadaniem chłopców było odszukanie ich w naszym ogrodzie przedszkolnym. Podczas Święta Niezapominajki odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek. Najciekawszym okazał się wianek Helenki ale tak naprawdę ciężko było wybrać ten najpiękniejszy, bo wszystkie takie były.

Opracowała A. Krawxczyk