2022.06.13 Kolejowe ABC – nasze bezpieczeństwo na torach, peronie i w pociągu

13 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei  z Rozwadowa. Pracownicy straży pokazali przedszkolakom swoje umundurowanie i akcesoria niezbędne w swojej pracy. Dzieci poznały znaki Stop, Krzyż św. Andrzeja i czerwone pulsujące światła. Podczas spotkania dowiedziały się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, na dworcu i w pociągu. Ponadto obejrzały filmy edukacyjne na temat zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów kolejowych. Funkcjonariuszom towarzyszył pies „Aro” który wykonywał polecenia funkcjonariusza. W imieniu dzieci z Przedszkola nr 2 bardzo dziękujemy mamie naszej Lenki Wicher z 6 latków  za pomoc w organizacji tak fantastycznego spotkania w naszym przedszkolu.

Agnieszka Zbyradowska