Logo szkoły

Godziny otwarcia przedszkola:

poniedziałek -  piątek od 6:00 do 17:00

O placówce

Przedszkole Nr 2 w Tarnobrzegu powstało we wrześniu 1967 r., dla potrzeb Kopalni i Zakładów Przetwórczych Siarki.

W strukturze "SIARKOPOL-u" funkcjonowało do początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

1

W lipcu 1992 r. zarządzanie Przedszkolem przejął Urząd Miasta Tarnobrzega. I w tej strukturze Przedszkole nr 2 jest zarządzane do dnia dzisiejszego.

Przedszkole Nr 2 było pierwszą placówką ćwiczeń dla słuchaczy Studium Wychowania Przedszkolnego w Tarnobrzegu (potem Kolegium Nauczycielskiego).

W 2015 roku odbyła się termomodernizacja budynku, przedszkole otrzymało kolorową elewację, wymienione zostało ogrodzenie,

wzbogacono plac zabaw o nowe sprzęty gimnastyczno - rekreacyjne.

2

3

Przedszkolem zarządzały: Pani Dyrektor Helena Szczytyńska oraz Pani Dyrektor Jadwiga Szkonter - Dziewit.

Od 2002 r. funkcję Dyrektora Przedszkola pełni Alicja Gil.

Przedszkole Nr 2 posiada swoje tradycje, które kultywuje od wielu lat.

Są to między innymi: "Dni jesieni" połączone z kolejnymi rocznicami powstania Przedszkola  i Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny oraz wiele innych rodzinnych uroczystości (Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, spotkania wigilijne i wielkanocne),

występy i przeglądy artystyczne oraz koncerty charytatywne.

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole będzie obchodziło 55-lecie istnienia.